ROMAN FECIK GALLERY
O galérii Autori Diela na predaj Výstavy Publikácie Pre zberateľov Newsletter English version

Aktuálna výstava
Pripravované výstavy
Predchádzajúce výstavy

ART MARKET BUDAPEST 2016

13.10.2016 - 16.10.2016

ART MARKET BUDAPEST 2016

ART MARKET BUDAPEST, medzinárodný veľtrh umenia založený v roku 2011, predstavuje jedinečnú umeleckú zostavu pravdepodobne z najzaujímavejších výstavných sál Európy. Napriek tomu, že jeho súčasťou sú aj vystavujúci, ktorí sa zúčastňujú na tých najstarších veľtrhoch umenia, najviac je zdôraznená prítomnosť mladšej generácie galérii a umelcov, ktorá zahŕňa aktuálne rozvíjajúce sa hviezdy budúcnosti.

ART MARKET BUDAPEST definuje novú kultúrnu oblasť: MLADÚ EURÓPU, kde môžeme nájsť kombinácie vplyvov z bývalých komunistických krajín rozprestierajúcich sa od pobaltských štátov po Balkán a z takých kultúrnych zdrojov akými sú Turecko alebo Izrael na juhu, krajiny strednej Ázie na východe a dokonca aj z novej pokrokovej generácie umelcov zo západu. Čo môže byť atraktívnejšie ako veľtrh, ktorý je CELOSVETOVÝ, ALE LOKÁLNY zároveň?

Vystavujúci z viac ako 30 krajín z celého sveta a publikum zložené z viac ako 25 000 medzinárodných návštevníkov jasne naznačujú, že vo svete umenia sa objavili požiadavky na zmenu umeleckej platformy, ktoré majú do európskej a celosvetovej umeleckej scény vniesť sviežosť. 

 

ART MARKET BUDAPEST vytvoril miesto na stretnutie pre milovníkov umenia, kde MLADÁ EURÓPA víta svojich návštevníkov dobrými pomermi a rozvinutou infraštruktúrou a pozýva vás na miesto, kde sa môžu spoločne stretnúť umelci a zberatelia, experti a milovníci umenia.

 

(Zdroj: http://www.artmarketbudapest.hu/)

 

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

 

 

 

Zámočnícka 8, 811 03 Bratislava   Opening hours: by appointment   mobil: +421 918 430 102, email: info@rfg.sk, web: www.rfg.sk